Dożynki parafialne

dozynki_16Dnia 28.08.2016 w naszej wspólnocie parafialnej odbyły się coroczne „Dożynki”. Mszę świętą koncelebrowaną sprawowali ks. Proboszcz Waldemar Pasierowski i rodak pochodzący z tej parafii – Ojciec Ryszard Andrzejewski ze zgromadzenia księży Michalitów. On też wygłosił okolicznościową homilię. Kaznodzieja zwrócił uwagę, że musimy jakby na nowo nauczyć się dziękczynienia za Bożą opiekę, która nam nieustannie towarzyszy.

O Boże błogosławieństwo powinniśmy nieustannie się zwracać do Wszechmocy Bożej. Najlepszy sprzęt rolniczy, dokładne prognozy pogody nieraz zawodzą i człowiek jest bezsilny. Potrzeba wreszcie, aby chleb, który wyrośnie na naszych polach był sprawiedliwie podzielony, by nikt nie cierpiał głodu, a trud gospodarzy sprawiedliwie wynagrodzony. Po zakończonej Eucharystii, chleby które przyniesione były na ofiarowanie zostały podzielone, posmarowane miodem i rozdane miedzy uczestników dziękczynienia.