Uroczystość Odpustowa ku czci św. Małgorzaty P.M. oraz wizytacja kanoniczna parafii

Parafialny odpust św. Małgorzaty P.M. miał w tym roku podwójny wymiar. Uwielbieniu Boga przez wstawiennictwo św. Małgorzaty przewodniczył nam Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Mering, który w tym dniu dokonał kanonicznej wizytacji parafii. W przebiegu całej wizytacji można wyodrębnić trzy stacje: pierwsza – nawiedzenie cmentarza, gdzie modliliśmy się za zmarłych kapłanów, rodziców i naszych bliskich, druga – w kościele sanktuarium, gdzie uwielbiliśmy Boga w celebrowanej Eucharystii. W czasie tej Mszy świętej proboszcz przedstawił stan duchowy i materialny parafii. Ksiądz Biskup w skierowanej do nas homilii najpierw ustosunkował się do sprawozdania księdza proboszcza dziękując parafinom za ich zaangażowanie w utrzymanie i upiększanie świątyni, dodając że najpiękniejsze blaski nadają świątyni nasze piękne serca. Patronka dzisiejszej uroczystości zaprasza nasz aby nie bać się kochać Jezusa ponad wszystko.

Na zakończenie sumy odpustowej ksiądz Biskup poprowadził procesję Eucharystyczną i udzielił nam Bożego błogosławieństwa. Trzecim punktem wizytacji jest zawsze wspólna modlitwa brewiarzowa kapłanów zgromadzonych na uroczystości pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Modlimy się za naszych parafian, wśród których pracujemy oraz za kapłanów o właściwą posługę.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.