Boże Ciało

Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii przebiegła tradycyjnie: po Mszy świętej o godzinie 11.30 wyruszyła procesja do czterech ołtarzy przygotowanych przez parafian z wyznaczonych wiosek: Joasin, Zdzisławin, Błenna Kościelna, Śmieły. Ołtarze były pięknie i starannie przygotowane. Druhowie strażacy zadbali o bezpieczeństwo na drodze procesji, oni też poprowadzili całą procesję. Asysta, ministranci, dzieci pierwszokomunijne w strojach oraz licznie zgromadzeni parafianie i goście w modlitewnej zadumie uwielbiali Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.

Bierzmowanie w Parafii Błenna

W dniu 25.05.2018 w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Biskup Stanisław Gębicki udzielił sakramentu bierzmowania grupie młodzieży, po trzyletnim dodatkowym przygotowaniu. Rodzice bierzmowanych poprosili ks. Biskupa o udzielenie tego sakramentu. W czasie liturgii słowa ks. Biskup prosił nas, abyśmy byli wiarygodnymi świadkami Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelii. Wzorów do naśladowania mamy bardzo dużo, ale każdy ma swoją drogę do świętości, ważne żeby nie rezygnować ze świętości i Kościoła.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.