Uroczystość Odpustowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W dniu 15.08.2018 r., gdy rzesze pielgrzymów zmierzały na Jasną Górę do Matki Bożej Częstochowskiej, by tam polecać swoje intencje i zawierzać Jej opiece nadchodzący rok, w naszym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Błennej zgromadziła się pokaźna grupa wiernych i pielgrzymów z okolicznych miejscowości, aby oddać chwałę Bogu uwielbiając Maryję Wniebowziętą. Uroczystościom odpustowym przewodniczył Prowincjał Ojców Orionistów Ks. Krzysztof Miś. W homilii podkreślił ogromną rolę jaką Maryja odegrała w historii zbawienia i ogrywa w życiu każdego z nas. Maryja prowadzi nas do Swojego Syna. Uroczystości odpustowe są szczególnym czasem korygowania drogi do Jezusa Chrystusa, może dlatego tak wielu skorzystało z sakramentu pokuty i przystąpiło do Komunii Świętej. Tradycyjnie wielu pielgrzymów udało się na kolanach na ofiarę wokół ołtarza, by w ten sposób oddać cześć Matce Bożej za Jej opiekę i wypraszać dalszego Jej wstawiennictwa. Pielgrzymi i parafianie mogli podziwiać nową posadzkę kamienną wykonaną tuż przed odpustem.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.