Dożynki parafialne

W dniu 26.08.2018 w naszym sanktuarium odbyły się dożynki parafialne. Tradycyjnie poszczególne sołectwa przygotowały chleby i wieniec dożynkowy. Chleby wraz z wieńcem zostały złożone przed ołtarzem. W czasie Eucharystii celebrans w słowie okolicznościowym zwrócił uwagę, aby przywrócić postawę wdzięczności wobec Boga, również szacunku dla chleba i pracy. Konieczne jest również sprawiedliwe dzielenie i właściwe zagospodarowanie chleba, aby nie było klęski urodzaju czy nieurodzaju. Nie wszystko zależy od naszych umiejętności i zaradności, często jesteśmy światkami, że tylko Bóg jest w stanie rozwiązać i rozwiać nasze niepewności i obawy. Po Eucharystii chleby zostały podzielone i każdy mógł skosztować tego skarbu, który jednoczy nas jako jedną rodzinę.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.