Dożynki parafialne

W dniu 18 sierpnia w parafii św. Małgorzaty w Błennej na sumie o godzinie 11.30 obyło się dziękczynnie za tegoroczne zbiory. Kaznodzieja dr Ojciec Ryszard Andrzejewski postawił nam wszystkim pytanie, na które musimy nieustannie dawać odpowiedź: jaką wartość dla mnie ma chleb i czy jeszcze czuję potrzebę podziękowania Bogu. Każde sołectwo przygotowało chleby dożynkowe, które były złożone przed ołtarzem i pobłogosławione do wspólnego podzielenia się nimi. Przepiękny wieniec dożynkowy solidnych rozmiarów wykonały panie ze stowarzyszenia „ Bezbłenne Kobiety”, które od kilku miesięcy prowadzą swoją działalność. One również zadbały o rozbudowanie dożynek o część artystyczną i kulturową. Ta druga odsłona rozpoczęła się po procesjonalnym przejściu na plac przed szkołą. Dostojnie prezentował się korowód: wieńce, dzieci w kujawskich strojach, delegacje z chlebami oraz uczestnicy mszy dziękczynnej. Tam podzieliliśmy się chlebem i rozpoczęły się prezentacje przygotowanych programów.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.