Uroczystość odpustowa ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W dniu 15 sierpnia w naszym sanktuarium odbył się tradycyjny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przy sprzyjającej pogodzie na sumie odpustowej zgromadziła się bardzo liczne rzesze czcicieli Matki Bożej Łaskawej. Pielgrzymi przybyli z okolicznych parafii by wspólnie uwielbiać Boga Wszechmogącego i przez wstawiennictwo Maryi polecać swoje intencje. Uroczystościom naszym przewodniczył i wygłosił słowo Boże ks. Artur Krzyżanowski, proboszcz budującego się kościoła Bł. Jerzego Matulewicza w Koninie –Laskówcu. Kaznodzieja nadmienił, że dom ma szczególną wartość, gdy w nim bije serce Matki, a Dom Boży ma szczególne znaczenie, gdy do Jezusa i Jego Matki przybywają dzieci wiedząc, że tu jest prawdziwe ciepło, miłość, że tu zostaną wysłuchani.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.