Uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Uroczystość odpustowa w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Błennej ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 8 września 2019 roku zgromadziła pokaźną rzeszę Jej czcicieli. Tradycyjnie przybyły zorganizowane piesze pielgrzymki z sąsiednich parafii: Kłodawy, Przedcza, Chodcza i Cett. Uroczystościom przewodniczył i słowo Boże wygłosił Ojciec Stanisław Jarosz, przeor i kustosz sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie. Ojciec Stanisław jest również ogólnopolskim koordynatorem wspólnot „Duchowej adopcji dzieci poczętych”. W homilii bardzo mocno wyakcentował rolę Maryj jako naszej Matki, zaprosił nas abyśmy nie bali nazywać Ją mamusią, bo Ona bardzo mocno kocha swoje dzieci.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.