Dożynki parafialne

W niedzielę po uroczystościach odpustowych ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nasi parafianie na Mszy św. o godzinie 11.30 dziękowali Panu Bogu z tegoroczne zbiory. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią uroczystość nie była tak okazała, jak w ubiegłym roku. Najważniejsza była jednaj Eucharystia, na której tradycyjnie ofiarowane były chleby, którymi podzieliliśmy się po Eucharystii. Panie z zrzeszenia „Bezbłennych Kobiet” zadbały o wieniec dożynkowy. W homilii proboszcz odniósł się do Bożej Opatrzności, która czuwa nad nami i rozwiewa nasze wątpliwości i przewidywania. Łaskawość Boża okazała się znów wyjątkowa, bo zbiory zbóż są okazałe. Trzeba je tylko właściwie zagospodarować by nikt nie był pokrzywdzony i głodny.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.