Uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W dniu 8 września 2020 roku w naszym sanktuarium w Błennej odbył się odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to najstarsze Maryjne święto chrześcijańskie. Tradycją tego wydarzenia jest obecność pielgrzymek pieszych z Kłodawy, Przedcza, Chodcza i Cett. Chociaż obostrzenia związane z pandemią nie sprzyjają pielgrzymowaniu, należy jednak odnotować z radością obecność tych pielgrzymek, może w nieco mniejszej ilości pielgrzymów. Naszym uroczystościom przewodniczył Ksiądz Prałat Mirosław Michalak, proboszcz powstałej rok temu nowej parafii Brzozówka. W homilii kaznodzieja zaprosił nas wszystkich do zawierzenia i powierzenia się Maryi. Ona jest orędowniczką i wspomożycielką. Ona nie pozostawi swoich dzieci, a szczególnie w tym niepewnym czasie. Może dlatego bardzo dużo pielgrzymów skorzystało z sakramentu pojednania. Radość przepełnia serce na widok ogromnej rzeszy wiernych przyjmujących Komunię Świętą.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.