Uroczystość odpustowa ku czci św. Małgorzaty

W dniu 13 lipca 2021 r. parafia błeńska świętowała uroczystość odpustową patronki kościoła i parafii św. Małgorzaty P.M. Uroczystą sumę odpustową wraz ze słowem Bożym sprawował ks. Tadeusz Funk, wikariusz parafii Choceń. W homilii ksiądz Tadeusz bardzo mocno wyakcentował męstwo odwagę i wierność patronki, zachęcając nas do zdobywania takich cnót. One są bardzo potrzebne w dzisiejszej rzeczywistości, gdzie wszystko stawiane jest na głowie, gdzie wielkie autorytety są wyśmiewane.

Boże Ciało

W dniu 3 czerwca 2021 r. świętowaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Ponieważ obowiązywały jeszcze przepisy sanitarne dotyczące epidemii „koronowirusa” procesja do czterech ołtarzy odbyła się przy kościele. Przepiękne ołtarze przygotowali mieszkańcy następujących wiosek: Błenna A, Błenna Kościelna, Gąsiorowo i Kol. Dziewczopole, Zdzisławin i Kol. Ciepliny. Modliliśmy się, aby Jezus Chrystus przemienił trudny czas epidemii i żebyśmy mogli powrócić do normalności. Zawierzyliśmy całą naszą parafię Jezusowi i Jego Matce Łaskawej Księżnej Kujaw.