Uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W środę 8 września 2021 roku w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej obył się odpust, na który oprócz parafian przybywają zorganizowane pielgrzymki. Nie inaczej było i w tym roku. Pielgrzymi z Przedcza (najliczniejsza grupa), z Chodcza i Cett oraz Kłodawy (już 164 pielgrzymka) oraz parafianie i goście zgromadzili się przed ołtarzem polowym,  aby uwielbić Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej. Uroczystą sumę odpustową odprawił i słowo Boże wygłosił Ks. Kanonik Józef Wronkiewicz. Kaznodzieja podkreślił, jak bardzo potrzebna jest nam łaskawość i obecność w tym miejscu Matki Bożej. Tylko zawierzenie Jej może nam pomóc, aby nasza ojczyzna, nasze rodziny i my sami, byśmy nie stracili właściwej Bożej orientacji. W świecie gdzie Bóg, Jezus Chrystus nie jest Autorytetem szybko znajdziemy się w chaosie.
Kapłani, którzy przybyli na uroczystość odpustową służyli wiernym w konfesjonale, kto chciał mógł skorzystać w pełni z przywileju odpustowego. Dla pielgrzymów i wszystkich chętnych panie z zrzeszenia „Bezbłenne Kobiety” przygotowały poczęstunek, aby pielgrzymi nie ustali w drodze powrotnej.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.