Ogłoszenia duszpasterskie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    14 lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w sobotę o godz. 18.00.

3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, proszę o kontakt ze mną .

4. Serdeczne podziękowania składam wszystkim którzy przyczynili się do godnego przeżywania uroczystości odpustowych : asyście, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, druhom strażakom, panu szafarzowi Komunii, panu organiście ,panu kościelnemu. Bardzo dziękuje za wsparcie na stół odpustowy:

5. Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”.

6. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

7. Spotkanie dzieci tańczących „Kujawiak” poniedziałek godz. 17.00 Remiza, dzieci recytujące i biorące udział w przedstawieniu wtorek g. 17.00 plebania.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.