PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                        19 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
  2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 18.00.
  3. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się 09.06.2019 0 godzinie 15.00 w katedrze włocławskiej. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.
  4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
  5. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
  6. Komunia rocznicowa będzie 02.06.2019 o godzinie 11.30.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”
  8. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.