Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      2 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, to również trzeci miesiąc nowenny przed nawiedzeniem Maryi w Ikonie Jasnogórskiej w  naszej diecezji .

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 16.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

5. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

6. W środę 05.10.2022 obchodzimy w naszej diecezji Święto Rocznicy Po święcenia Bazyliki Katedralnej. Jest to Matka wszystkich kościołów Diecezji Włocławskiej.

6. W czwartek, 6 października w naszej diecezji, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

7. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca i okazją do modlitwy o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania. Msza święta o godz. 17.00.

8. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca.  Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 16.00. Odwiedziny chorych od godziny 8.30.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

10. Do nabycia jest nowy numer tygodnika „Idziemy” kalendarze na 2023.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;

– środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.