Ogłoszenia duszpasterskie

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                     19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

3. Do nabycia jest nowy numer tygodnika „Idziemy”

4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. (…) w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 7.30, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

7. W czwartek, 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca.

8. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek zakończenie oktawy i poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

9. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętsze Maryi Panny Eucharystia o godzinie 18.00.

10. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżywania Uroczystości Bożego Ciała: mieszkańcom wiosek przygotowującym piękne ołtarz oraz za kwiaty do kościoła, druhom strażakom, całej asyście, dzieciom po pierwszej Komunii, ministrantom, w wszystkim za wspólnotę modlitwy.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.