DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        22 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę po mszy świętej o godzinie 9.00,  dzieci do I Komunii po mszy świętej o godzinie 11.30.

3. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie pół godziny przed Eucharysią.

4. Do nabyci są kalendarze na 2020 rok.

5. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy tygodnik „Idziemy”.

6. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 IX –  św.Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.