DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Katecheza dla dzieci pragnących przystąpić do I Komunii Świętej po mszy o godzinie 9.00

3. Nowy numer tygodnika „ Idziemy” i kalendarze.

4. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godzinie 17.00 Eucharystia a po niej różaniec. W tym tygodniu zapraszam na wspólną modlitwę:

Poniedzałek –  Szczkowo Szczkówek i Budy Cieplińskie

Wtorek –        Joasin i Cieplinki

Środa –         Zdzisławin i Kol. Ciepliny

Czwartek-    Ciepliny

Piątek –        dzieci

Sobota –     młodzież z naszej parafii.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.

6. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

7. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.