Uroczystość odpustowa ku czci św. Małgorzaty P.M.

Odpust_Małgorzaty_16Uroczystość odpustowa ku czci Św. Małgorzaty P.M. 13 lipca 2016 roku zgromadziła wspólnotę parafialną, aby uwielbić Boga przez wstawiennictwo patronki naszej parafii. Sumę odpustową o godzinie 11.30 sprawował i homilię wygłosił ks. Marcin Ziółkowski, który w tym roku z rąk Ks. Biskupa Wiesława Meringa przyjął święcenia prezbiteratu. Neoprezbiter w homilii zaznaczył nieprzeciętność św. Małgorzaty skoro została włączona w poczet czternastu wspomożycieli Pańskich, jej stałość w wierze jest dla nas wzorem do naśladowania. Św. Małgorzata zaprasza nas, aby nie bać się przeciwników wiary, aby opierać się podszeptom szatana, a całą siłę czerpać ze zjednoczenia się z Chrystusem.

Kulminacyjnym punktem uroczystości, a zarazem bardzo wzruszającym, było błogosławieństwo indywidualne udzielone przez ks. Prymicjanta. Nałożenie rąk na nasze głowy wywoływało głębokie wzruszenia. Uroczystość ta zobowiązuje nas do jeszcze żarliwszej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, również do wsparcia modlitewnego dla księdza Marcina, jako że jego korzenie są w naszej parafii i jak sam zaznaczył u Matki Bożej Błeńskiej zapadały zasadnicze decyzje w jego powołaniu do kapłaństwa.