Uroczystość odpustowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

WNM_16W dniu 15.08.2016 roku w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy uroczystość odpustową Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie uroczystość ta zgromadziła rzesze parafian i pielgrzymów u stóp Matki Bożej Łaskawej, którzy w modlitewnej zadumie wzywali Jej orędownictwa. Była to szczególna okazja aby podziękować Matce Bożej za Jej nieustanną opiekę, jak również stosowna chwila by podzielić się troskami i problemami, z którymi nie możemy sobie poradzić.

Nasze uwielbienie Boga przez Maryję miało jeszcze dodatkową sposobność, bo w tym dniu obchodziliśmy pierwszą rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej Księżnej Kujaw. Kaznodzieja i celebrans – ks. Maciej Jasiński nie omieszkał odwołać się do tego wydarzenia. Wspominając homilię księdza biskupa ordynariusza Wiesława Meringa z tej uroczystości postawił ten sam problem, który jeszcze bardziej nabrzmiewa. Co dzieje się z człowiekiem który odrzuci Boga? Zapraszając nas do jeszcze większej ufności Bogu i Jego miłosierdziu, Matkę Bożą ukazał jako tę, która kocha swoje dzieci i nigdy ich nie opuszcza, jako tę w którą warto się wpatrywać i naśladować.