Uroczystość Chrystusa Króla

Z wielką radością została przyjęta w naszej parafii informacja przekazana przez Pasterzy Kościoła w Polsce o Jubileuszowym Akcie Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przyjęcie panowania Jezusa, uznanie Go swym Panem ma znaczenie zbawcze. Jest pragnieniem serc Polaków i historii życia niejednej parafii, by „Intronizacja Chrystusa Króla”  miała miejsce  przy okazji rekolekcji czy misji świętych. Znakiem takiego wydarzenia w naszej parafii jest piękna figura Chrystusa Króla z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Dla niej przebudowano ołtarz aby mogła być godnie eksponowana i aby mogły się tu obywać modlitwy. Tu też, przed tym ołtarzem obywała się nowenna poprzedzająca uroczysty akt. Wszyscy uświadomiliśmy sobie, że tak jak nasi dziadowie czy ojcowie przyjmowali że cała Prawda jest w Chrystusie, tak i nam przy dzisiejszych zagrożeniach koniecznym jest, aby Chrystusa Króla postawić na Jemu właściwym miejscu.