Dożynki parafialne

W niedzielę 22 sierpnia 2021 r. nasza wspólnota parafialna dziękowała Opatrzności Bożej za tegoroczne zbiory. Mszy świętej dożynkowej przewodniczył i słowo Boże wygłosił Ojciec Ryszard Andrzejewski. Wskazał, że największym dziękczynieniem jest Eucharystia, którą możemy celebrować, w której składamy Bogu wszystko to co nas raduje, ale przede wszystkim nasze bóle, niepewności, wszystko co napełnia nas lękiem. Dziękowanie Bogu za zbiory to wyraz pokory, że nie wszystko zależy od gospodarza, że potrzebne jest nam Boże błogosławieństwo. Umiejętność dziękowania Bogu jest również obok Eucharystii jedną z dróg do nieba. Uroczystość dożynkowa składała się z dwóch części, w kościele sprawowana była msza święta dziękczynna, gdzie poszczególne delegacje z wszystkich sołectw przyniosły w darze chleby, składając je przed ołtarzem, by mogły zostać pobłogosławione, oraz wieńce wykonane przez zrzeszenie „Bezbłenne kobiety” i seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Szczkowie. Po Eucharystii korowód dożynkowy przeszedł na plac przy Szkole Podstawowej w Błennej, aby tam podzielić się chlebem i skosztować specjałów przygotowanych przez organizatorów i uczestniczyć w programach artystycznych. Nad całością uroczystości czuwały „Bezbłenne Kobiety”.

Galeria zdjęć z uroczystości jest dostępna tutaj.